Jízda dle Op

    V poslední době se stává, že nejsou dodržována ustanovení předpisů ČD D1, D2, D3, V 15/I, Z11 a dalších.

     Závažným přestupkem, který je hodnocen jako hrubé porušení pracovní kázně, je nerespektování Rozkazu Op. Pokud strojvedoucí dostane tento rozkaz na jízdu k přejezdům se zvýšenou opatrností, musí tak postupovat i když vidí přejezd uzavřený nebo zapnutou signalizaci.

čtěte celý článek

V poslední době se stává, že nejsou dodržována ustanovení předpisů ČD D1, D2, D3, V 15/I, Z11 a dalších.

     Závažným přestupkem, který je hodnocen jako hrubé porušení pracovní kázně, je nerespektování Rozkazu Op. Pokud strojvedoucí dostane tento rozkaz na jízdu k přejezdům se zvýšenou opatrností, musí tak postupovat i když vidí přejezd uzavřený nebo zapnutou signalizaci. Přejezdové zařízení může mít takovou poruchu, která např. dokáže přejezd otevřít těsně před vlakem. Proto je nutné vždy dodržet podmínky stanovené předpisem D2 pro jízdu se zvýšenou opatrností: „Jízda se zvýšenou opatrností je takový způsob jízdy, při kterém musí strojvedoucí od vzdálenosti alespoň 250 m před přejezdem dávat opakovaně návěst Pozor, dokud čelo vlaku nemine přejezd. V úseku alespoň 60 m před přejezdem až do okamžiku, kdy čelo vlaku mine přejezd, smí jet strojvedoucí rychlostí nejvíce 10 km/h. Pokud byl strojvedoucí zpraven o jízdě se zvýšenou opatrností ve vzdálenosti menší než 250 m, popř. než 60 m před přejezdem, jedná takto až od místa zpravení. Před náhle vzniklou překážkou musí strojvedoucí využít všech dostupných prostředků (rychlobrzda, pískování, dynamická brzda apod.) pro zastavení vlaku“.Obdobně je strojvedoucí povinen postupovat i v případě, že má na V rozkaze uvedeno umístění Přenosného přejezdníku!!!

Dovoluji si upozornit, že na nových formulářích rozkazu Op již nejsou uvedeny vzdálenosti 250 m a 60 m před přejezdem, ale jsou tam uvedeny jen kilometrické polohy dotčených přejezdů. (DB)

17.03.2008 19:37:53
slzacek

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (6921 | 34%)
Ne (6768 | 33%)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one